Μία νέα αρχή στα ΕΠΑ.Λ.

... δράσεις με στόχο την ενεργοποίηση πολλαπλής νοημοσύνης και την ανάπτυξη πολλαπλών ικανοτήτων των μαθητών.

Ψυχολόγος

Ψυχολογική υποστήριξη νεοεισερχόμενων μαθητών

Σύμβουλοι καθηγητές

Ψυχοπαιδαγωγική υποστήριξη μαθητών

Σχεδία Δράσης

Δημιουργικές κατασκευές μέσα από τα μαθήματα τους

Ενισχυτική διδασκαλία

Πρόσθετη παιδαγωγική στήριξη στην τάξη

Δικτύωση σχολείων

Ανταλλαγή καλών πρακτικών και εμπειριών μεταξύ σχολείων

Μαθητεία

Μαθήματα ειδικότητας και πρακτική άσκηση στον χώρο εργασίας

Έκθεση Μαθητικού διαγωνισμού φωτογραφίας

108 φωτογραφίες 41 συμμετεχόντων μαθητών, θα εκτεθούν για 4 ημέρες, από Τρίτη 14/5 μέχρι Παρασκευή 17/5 στους χώρους του ΕΠΑ.Λ. Φαρσάλων και σας περιμένουν να τις θαυμάσετε και να δείτε και εσείς τον κόσμο μέσα από τα μάτια τους.

... γνωρίστε μας μέσα από τις δράσεις

για κάθε άξονα του ΜΝΑΕ που υλοποιείται στο σχολείο μας, υπάρχει ένας υπεύθυνος για να απαντήσει στις απορίες σας
Ρεπανά Ελένη

Ψυχολόγος

Υπεύθυνη για την ψυχολογική υποστήριξη μαθητών του σχολείου μας. Καθοδηγεί και υποστηρίζει τους Συμβούλους εκπαιδευτικούς. Παρέχει τις υπηρεσίες της κάθε Δευτέρα και Τρίτη.

Ροϊδούλη Λίλιαν

Συντονίστρια Συμβούλων Καθηγητών

Υποδιευθύντρια και υπεύθυνη για τον συντονισμό της ομάδας συμβούλων εκπαιδευτικών. Φροντίζει για τον προγραμματισμό των συναντήσεων εκπαιδευτικών-μαθητών.

Κυριτσάκα Μαρία

Εναλλακτική Ενισχυτική Διδασκαλία

Φιλόλογος που συμμετέχει ενισχυτικά ως 2η εκπαιδευτικός, στο μάθημα της Γλώσσας. Υποστηρίζει την κύρια εκπαιδευτικό και εστιάζει στους αδύναμους μαθητές.

Αρβάλης Κωνσταντίνος

Συντονιστής Σχεδίου Δράσης

Υπεύθυνος για τον συντονισμό, επίβλεψη, ορθή και έγκαιρη υλοποίηση των υποδράσεων του Σχεδίου Δράσης. Σύνδεσμος με την Σχολική Επιτροπή και το NOESIS.

...τι είπαν για το Μ.Ν.Α.Ε.

... οι πρώτες εντυπώσεις για τον θεσμό "Μία Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ."
Αρβάλης Κωνσταντίνος

Συντονιστής Σχεδίου Δράσης

Μία απαραίτητη ώθηση για να δημιουργήσεις κάτι νέο και καινοτόμο στο σχολείο σου.

Ροϊδούλη Λίλιαν

Υποδιευθύντρια

Το σχολείο βρήκε μία νέα ευκαιρία να δημιουργήσει κάτι πρωτότυπο, στηριζόμενο στις ιδέες και στην δουλειά νέων μαθητών.

Πάνος Κωνσταντίνος

Διευθυντής ΕΠΑ.Λ. Φαρσάλων

Με το μεράκι των μαθητών και των εκπαιδευτικών, ενισχύει την εξωστρέφεια του σχολείου.

Τελευταία νέα

... μάθετε την εξέλιξη των δράσεων του σχολείου μας

Οι 108 φωτογραφίες της Έκθεσης

Δείτε στην διεύθυνση  https://photos.app.goo.gl/gtatbxRfoHQyWHoH9 και τις 108 φωτογραφίες των 41 μαθητών που συμμετείχαν  στον 1ο Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας και οι οποίες εκτίθενται στο σχολείο μας, από Τρίτη 14/5 μέχρι Παρασκευή 17/5.

Έκθεση Φωτογραφίας και παρουσίαση δράσεων

Την Τρίτη 14/5, θα πραγματοποιηθούν στο σχολείο μας τα εγκαίνια της Έκθεσης Φωτογραφίας, με έργα των μαθητών που συμμετείχαν στον 1ο Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας. Η Έκθεση θα διαρκέσει μέχρι την Παρασκευή 17/5 και θα είναι ανοιχτή για τους μαθητές των σχολείων και το κοινό.

επικοινωνήστε μαζί μας

μάθετε περισσότερες πληροφορίες