olá, portugal

Κατάλυμα

We are Hostel

Rua Dom António Costa, 231 4490-590 Póvoa de Varzim

Οι συμμετέχοντες, μαθητές και εκπαιδευτικοί, θα διαμείνουν στον ξενώνα We are Hostel του φορέα υποδοχής Euromob.

Ιδρύθηκε από την Chantal Gomes και την Dominika Arezes,  και διατέθηκε στο κοινό την 1η Ιουνίου 2019.

Διαθέτει συνολικά 13 δωμάτια, 3 από τα οποία είναι δίκλινα δωμάτια και 10 από αυτά είναι πολλαπλά δωμάτια με κουκέτες. Μπορεί να φιλοξενήσει μέχρι 45 άτομα.

Προσφέρει ευρύχωρους κοινόχρηστους χώρους όπως δύο σαλόνια με smart tv και καναπέδες, αίθουσα παιχνιδιών που περιλαμβάνει διάφορα επιτραπέζια παιχνίδια και ένα Playstation 4 Slim, υπαίθριο κήπο με καθιστικό και πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα.

Διατροφή

Μετακίνηση μαθητών

για τα 2 group μαθητών

Το πρόγραμμα καλύπτει την μεταφορά των συμμετεχόντων από και προς τα αεροδρόμια.

Επίσης, καλύπτονται με ιδιωτικά mini bus τους φορέα υποδοχής (Euromob) οι καθημερινές μετακινήσεις των μαθητών από τον χώρο διαμονής προς τις επιχειρήσεις πρακτικής άσκησης.

Ο διαμοιρασμός των μαθητών θα γίνεται πόρτα-πόρτα και χωρίς την χρήση δημόσιων μεταφορικών μέσων.

Μετά το πέρας της κάθε ημέρας, οι μαθητές με τον ίδιο τρόπο θα επιστρέφουν στον χώρο διαμονής.

Πρωινό, γεύμα, δείπνο

περιλαμβάνεται για κάθε μαθητή

Η διατροφή των μαθητών, περιλαμβάνει 3 γεύματα την ημέρα :

Πρωινό στον ξενώνα

Κάθε ημέρα : ψωμί φρέσκο και τοστ, ζαμπόν/τυρί, καφέ, τσάι, γάλα, βούτυρο, τυρί κρέμα, διάφορες μαρμελάδες, φρούτα, τομάτες, αγγούρι, corn flakes (απλά και σοκολάτας), κέτσαπ, μαγιονέζα.

Με εναλλαγές ανά ημέρα : μπέικον, σαλάμι, σπιτικό κέικ, pancakes, αυγόφετες, βάφλες και γιαούρτι (διαφορετικά κάθε ημέρα)

Γεύμα

Το μεσημεριανό γεύμα, θα διατίθεται σε εστιατόρια κοντά στην εργασία των μαθητών (διαφορετικό για κάθε εταιρία). Περιλαμβάνει σούπα, κυρίως πιάτο, ποτό και καφέ. Υπάρχουν 2-3 επιλογές κυρίως πιάτου κάθε ημέρα, από κρέας μέχρι ψάρι.

Δείπνο

Το δείπνο κάθε βράδυ θα δίνεται στο εστιατόριο D’GOSTAR κοντά στον ξενώνα διαμονής και θα παρευρίσκονται όλοι οι συμμετέχοντες. Περιλαμβάνει σούπα, ποτό, κυρίως πιάτο (2 επιλογές), γλυκό και καφέ.

erasmus+
brings people together