Εκδηλώσεις του σχολείου μας...

6/3/2013 - Ευρωπαϊκή ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας

Στα πλαίσια εκδηλώσεων ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης κατά της ενδοσχολική βίας, πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013, στο Επαγγελματικό Λύκειο Φαρσάλων, σχετική εκδήλωση με παρουσίαση video και ομιλιών πρός γονείς και μαθητές.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στις 11:00 και υπεύθυνση για την οργάνωσή της ήταν η εκπαιδευτικός κα. Σταφύλη Γεωργία ΠΕ19 με τους μαθητές του Τομέα Πληροφορικής & Δικτύων του σχολείου, οι οποίοι ετοίμασαν την παρουσίαση και δημιούργησαν αφίσα (βλέπε δίπλα) ενάντια στην ενδοσχολική βία.

Οι μαθητές μάλιστα, παρουσίασαν τα αποτελέσματα έρευνας που πραγματοποίησαν μεταξύ των μαθητών του σχολείου. Για την έρευνα χρησιμοποίησαν ερωτηματολόγια τα οποία διαμοίρασαν σε 50 μαθητές του σχολείου.