Κατάθεση αίτησης συμμετοχής στις πανελλήνιες

Ξεκινάει από την Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου έως την Τρίτη 5 Μαρτίου, η περίοδος υποβολής των αιτήσεων συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις 2013. Οι μαθητές του σχολείου θα ενημερωθούν από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τους σχολείου, ενώ όσοι απόφοιτοι επιθυμούν την συμμετοχή τους στις εξετάσεις, πρέπει να ενημερωθούν μόνοι τους για τα σχετικά έγγραφα και την διαδικασία. Σε κάθε περίπτωση, προτείνεται η επικοινωνία με την γραμματεία του σχολείου γιατην παροχή περισσότερων διευκρινήσεων.

Προσοχή, σε αυτήν την φάση, απλά δηλώνουμε συμμετοχή στις εξετάσεις καταθέτοντας την κατάλληλη αίτηση, δεν δηλώνουμε σχολές στο μηχανογραφικό δελτίο.

Δείτε τίς σχετικές εγκυκλίους και τις αιτήσεις από την επιλογή ΦΑΚΕΛΟΣ ΠΑΝΕΛΗΝΙΕΣ. Μπορείτε να εκτυπώσετε και να συμπληρώσετε την αίτηση που σας αφορά.