Εκδηλώσεις του σχολείου μας...

11/09/2012 - Αγιασμός Σχολικού έτους 2012-13

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 11  Σεπτεμβρίου 2012, ο αγιασμός του νέου σχολικού έτους, τον οποίο τέλεσε εκπρόσωπος του Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων.

Στον αγιασμό εκτός των μαθητών, εκπαιδευτικών και του Διευθυντή του σχολείου κ. Πάνου Κωνσταντίνου, παραβρέθηκαν η εκπρόσωπος του Δήμου φαρσάλων και πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου κα. Συροπούλου Δέσποινα και ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας κ. Παπανικολάου Βασίλης οι οποίοι και απήυθυναν χαιρετισμό και ευχές στους μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας.

Αναγνώστηκε επίσης μήνυμα του Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος & Φαναριοφερσάλων Κύριλλου.

Μετά το πέρας του αγιασμού οι μαθητές κατανεμήθηκαν στις αίθουσες ανά τμήμα και ειδικότητα και τους διανεμήθηκαν όλοι οι τίτλοι των βιβλίων που προβλέπονται από το ωρολόγιο πρόγραμμά τους.

Ευχόμαστε σε όλους μία δημιουργική σχολική χρονιά.