Διανομή ανθοκομικών και κηπευτικών φυτών

Σας ενημερώνουμε ότι το τμήμα Γεωπονίας του σχολείου μας σε συνεργασία με τον Δήμο Φαρσάλων διαθέτει δωρεάν εποχικά ανθοκομικά και κηπευτικά φυτά (Πανσές, πετούνια, βασιλικός, πιπεριά κλπ) σε συλλογικότητες και φορείς εποπτείας του δήμου.

Τα συγκεκριμένα φυτά μπορούν να παραληφθούν από εκπροσώπους τοπικών κοινοτήτων, συλλόγων, εθελοντικών ομάδων, φορέων, δημοτικών σχολείων, νηπιαγωγείων, παιδικών σταθμών, Γυμνασίων – λυκείων, δημοσίων υπηρεσιών κλπ που ανήκουν στον Δήμο Φαρσάλων, για φύτευση σε κοινόχρηστους χώρους.

Η παραλαβή μπορεί να γίνει από τις θερμοκηπιακές εγκαταστάσεις του σχολείου (Περιφερειακή οδός Φαρσάλων-Αθηνών) μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων την Πέμπτη και Παρασκευή 11 και 12 Μάιου 2023 και τις ώρες 9:00 πμ έως 12 πμ. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αναζητήσουν στη σχολική μονάδα τους εκπαιδευτικούς του τομέα (Γκουντίκας Αστέριος, Καρατζιά Αθηνά, Σταφύλης Νικόλαος)

Κωνσταντίνος Β. Πάνος