Εκδηλώσεις του σχολείου μας...

17/11/2011 - Εορτασμός 17ης Νοεμβρίου

Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας οι καθιερωμένες εκδηλώσεις εορτασμού και μνήμης της αντίστασης των φοιτητών ενάντια στην χούντα των συνταγματαρχών, που κατέληξε στην κατάληψη του Πολυτεχνείου και στην επέμβαση του στρατού στις 17 Νοεμβρίου 1973.

Στους μαθητές έγινε εξιστόρηση των γεγονότων όλης της επταετίας με έμφαση στα γεγονότα του Πολυτεχνείου και προβλήθηκαν σχετικά video και ηχητικά ντοκουμέντα, σε μία εκδήλωση που οργάνωσαν οι εκπιαδευτικοί Μανδάλη Ανδριανή και Ροϊδούλη Ευαγγελία.

Την ευθύνη της τεχνικής υποστήριξης της εκδήλωσης, είχαν οι εκπαιδευτικοί Αρβάλης Κώστας και Μπεϊνάς Γιώργος με την βοήθεια των μαθητών Κυριαζή Γιώργου, Μουζάκι Αμέλ, Λάγαρη Χρήστου, Γακόπουλου Αθανάσιου και Τζερεμέ Δημήτριου.