Σεμινάρια Επαγγελματικής Κατάρτισης για Άτομα Με Ειδικές Ανάγκες

Το ΕΠΑΛ Φαρσάλων, ακολουθώντας την τακτική του ανοιχτού σχολείου στην τοπική κοινωνία δείχνοντας ταυτόχρονα κοινωνική ευαισθησία, με χαρά δέχτηκε την πρόταση του Δήμου Φαρσάλων, να διοργανωθεί μία σειρά Σεμιναρίων Επαγγελματικής Κατάρτισης για Άτομα Με Ειδικές Ανάγκες, στους χώρους του σχολείου.

Στα σεμινάρια θα προσφέρουν εθελοντικά τις υπηρεσίες τους οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, Στέργιος Γκουντίκας και Ξιφιλίδου Σόνια του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος.

Τα σεμινάρια αφορούν του τομείς :

1.Μαγειρικη?-Ζαχαροπλαστικη?
2.Κηπουρικη?-Κηποτεχνι?α

Συντονίστρια της Δράσης είναι η Δημοτική Σύμβουλος Κυριακή Παναγιωτοπούλου, ενώ διοργανώτρια η Ειδική Παιδαγωγός και Ψυχολόγος, Πτυχιούχος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Κατερίνα Φίλη.