Εβδομάδα Εθελοντισμού 2015

Την Τετάρτη 22/4/2015 στα πλαίσια της Εβδομάδας Εθελοντισμού, πραγματοποιήθηκαν εντός του χώρου του σχολείου, σειρά εθελοντικών δράσεων, από ομάδες μαθητών του σχολείου με τον συντονισμό των καθηγητών και σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος καθηγητών, ευχαριστούν το Τμήμα Πρασίνου του Δήμου Φαρσάλων και τον υπεύθυνο κ. Νίκο Πελεκούδα για την άμεση ανταπόκριση που έδειξαν στο κάλεσμα του σχολείου και την αμέριστη συμπαράσταση στην προσπάθεια καλλωπισμού του αύλειου χώρου του σχολείου μας και ενημέρωσης των μαθητών σε θέματα περιβάλλοντος και εθελοντισμού.

Επίσης η πρόεδρος του ΔΗ.ΚΕ.ΦΑ. κ. Συροπούλου Δέσποινα, ενημέρωσε τους μαθητές για την δράση Lets Do It που διοργανώνει ο Δήμος Φαρσάλων την Κυριακή στις 10:30 στην κεντρική πλατεία της πόλης, με σκοπό τον εθελοντικό καθαρισμό της πόλης μας.

Καλούμε όλους τους μαθητές και τους συμπολίτες μας να είναι εκεί.