Κέντρο Συμβουλευτικής & Προσανατολισμού (ΚΕΣΥΠ) Λάρισας

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π) Λάρισας, παρέχει Συμβουλευτική στήριξη και Πληροφόρηση σε θέματα και ενέργειες Επαγγελματικού Προσανατολισμού σε μαθητές, γονείς, νέους, ενώ στηρίζει το έργο των καθηγητών/τριων που εφαρμόζουν τον Σ.Ε.Π. στα σχολεία.

Το ΚΕ.ΣΥ.Π Λάρισας στεγάζεται στα γραφεία της Δ/νσης Β'/θμιας Εκπ/σης Λάρισας : Καλλιθέας 11, τηλ./φαξ : 2410 - 258405, e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Υπεύθυνοι : Γαλάνη Νίνα, Παπατόλιας Ιωάννης

Σημείωση : Για ατομική ή ομαδική συμβουλευτική ή/και πληροφόρηση μαθητών/τριων και εξοικείωση τους με τις παρεχόμενες δυνατότητες Πληροφόρησης, συνίσταται τηλεφωνική προσυνεννόηση.