Έναρξη σχολικής χρονιάς

Τελέστηκε την Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου, ο αγιασμός του νέου σχολικού έτους χοροστατούντος του Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεου και από την Παρασκευή 12/9 άρχισαν κανονικά τα μαθήματα για τους μαθητές του σχολείου.

Την φετινή σχολική χρονιά, μετά την ολοκλήρωση των δηλώσεων των μαθητών, θα λειτουργήσουν στην Β' τάξη οι Τομείς Μηχανολογίας (Οχημάτων, Ψυκτικών), Οικονομίας & Διοίκησης, Ηλεκτρολογίας και Πληροφορικής.

Σημαντική αύξηση παρουσιάζεται τόσο στον αριθμό των μαθητών που εγγράφονται στην Α' τάξη, όσο και των μαθητών που μετεγγράφονται στο ΕΠΑΛ Φαρσάλων, από κάποιο Γενικό Λύκειο. Να σημειωθεί ότι το ΕΠΑΛ προσφέρει Απολυτήριο Λυκείου (ισότιμο με αυτό του Γενικού Λυκείου) + Πτυχίο Ειδικότητας.

Ο Διευθυντής και Ο Σύλλογος των καθηγητών, εύχονται στους μαθητές, καλή σχολική χρονιά.