Επίσκεψη Τομέα Πληροφορικής στο Δημαρχείο

DSC 4542Την Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014, οι μαθητές του Τομέα Πληροφορικής του ΕΠΑΛ Φαρσάλων, συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς ειδικότητας Πληροφορικής του σχολείου, επισκέφθηκαν το Δημαρχείο Φαρσάλων, προκειμένου να ενημερωθούν για το μητροπολιτικό δίκτυο οπτικών ινών που έχει αναπτυχθεί στην πόλη των Φαρσάλων.

Τους μαθητές υποδέχθηκαν στην αίθουσα του δημοτικού συμβουλίου, οι κα. Συροπούλου Δέσποινα, ο κ. Μπαμπανίκας Δημήτρης και ο κ. Λιαπής Τάσος ο οποίος ως Διευθυντής  της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου παρουσίασε τις ενέργειες που έγιναν ώστε να κατασκευαστεί το έργο οπτικών ινών στα Φάρσαλα, τις δυσκολίες που παρουσιάστηκαν κατά την υλοποίηση του έργου καθώς και τις δυνατότητες που αυτό θα προσφέρει στις δημόσιες υπηρεσίες της πόλης αλλά και στους δημότες των Φαρσάλων αμέσως μετά την απόδοση του δικτύου στους χρήστες.