Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

Μέχρι τη Δευτέρα 1/7, οι μαθητές μπορούν μόνο να συμπληρώνουν και να αποθηκεύουν ΜΟΝΟ, το μηχανογραφικό τους, ενω από την Δευτέρα 1/7  και μετά θα μπορούν και να το υποβάλλουν οριστικά. Μετά την οριστικοποίηση του μηχανογραφικού δεν μπορεί να αλλάξει κάτι, οπότε πρέπει να είναι οι μαθητές προσεκτικοί στις επιλογές τους.

Για την βοήθεια των μαθητών στην υποβολή των Μ.Δ., στο σχολείο μας θα λειτουργήσουν βοηθητικές υπηρεσίες εκπαιδευτικών στις ημέρες :

• Τρίτη 2/7
  • Παρασκευή 5/7
  • Τρίτη 9/7
  • Παρασκευή 12/7 (τελευταια ημέρα υποβολής)

Συνιστούμε στους μαθητές, πριν προσέρχονται στο σχολείο, να έχουν κάνει μία προετοιμασία ως προς την σειρά των σχολών που επιθυμούν, με βάση το κενό μηχανογραφικό που τους έχει δοθεί από το σχολείο.

Η υποβολή των μηχανογραφικών μπορεί να γίνει είτε από το σπίτι, είτε από έναν οποιονδήποτε υπολογιστή που διαθέτει σύνδεση στο Internet.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.