Δεύτερη θέση στους πανελλήνιους για τον Γιαντσίδη

Την δεύτερη θέση κατέλαβε ο μαθητής του σχολείου μας Αντώνης Γιαντσίδης στο άθλημα της δισκοβολίας (επίδοση 54,52μ), στους πανελλήνιους μαθητικούς αγώνες στίβου που διεξήχθησαν την Τετάρτη 24 και Πέμπτη 25 Απριλίου, στο ΟΑΚΑ.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Αντώνης, είχε καταλάβει προηγουμένως την πρώτη θέση στους αγώνες του νομού αλλά και την πρωτιά στους περιφερειακούς αγώνες, που του έδωσαν το εισητήριο για τους τελικούς της Αθήνας.

Πλέον ο μαθητής μπορεί να κάνει χρήση των ευνοϊκών διατάξεων, μίας και σε λίγες ημέρες θα λάβει μέρος στις πανελλήνιες εξετάσεις, στην Ομάδα Β.

Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και όλοι οι συμμεθητές του, εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στον Αντώνη, τον προπονητή του και τους γονείς του.