Κωδικός Μηχανογραφικού - Ένταξη σε ειδική κατηγορία

Από την Τρίτη 16 Απριλίου μέχρι και την Παρασκευή 26 Απριλίου μπορούν οι μαθητές των σχολείων να αποκτούν τον κωδικό που θα χρησιμοποιήσουν για την συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους δελτίου.

Επίσης, στην ίδια προθεσμία, θα πρέπει οι υποψήφιοι να καταθέσουν στον σχολείο την αίτησή τους (μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά), για την ένταξή τους σε κάποια ειδική κατηγορία ώστε να διεκδικήσουν επιπλέον θέσεις εισαγωγής. Μπορούν να ενημερωθούν από την γραμματεία του σχολείου, ποιά δικαιολογητικά πρέπει να καταθέσουν ανά περίπτωση.

Τέλος, θα πρέπει οι μαθητές της Γ' τάξης, να προσκομίσουν (όσοι δεν το έχουν ήδη κάνει) στον υπεύθυνο καθηγητή του τμήματος τους, 4 φωτογραφίες (2 για την έκδοση του Πτυχίου τους και 2 για την έκδοση του Απολυτηρίου τους) καθώς και 1 φωτογραφία για την έκδοση του Δελτίου Εξεταζομένου Πανελληνίων Εξετάσεων.